Başbuğ Oto Yedek Parça

1974 yılında İstanbul Aksaray`da FORD Anadol marka otomobillerin yedek parçalarının perakende satışı ile ticari hayatına başlayan Başbuğ Oto Yedek Parça A.Ş. 7 yıl süren perakende satış tecrübesinin sonunda FORD marka araç gruplarının yedek parçalarını da ürün çeşidine katarak ticari hayatındaki yükselişin ilk adımlarını atmıştır.

Ford marka otomobillerin Türkiye’de çoğalması ve yedek parça ihtiyaçlarının artmasıyla 1987 yılında İstanbul Aksaray’da 2000 m² depolama alanına sahip yeni binasına taşınan BAŞBUĞ Oto Yedek Parça, Türkiye’nin belli bölgelerini kapsayacak şekilde toptan yedek parça satışının temellerini atmıştır.

Aynı zamanlarda Avrupa’nın önde gelen otomotiv ana sanayi üreticileriyle distribütörlük anlaşmaları yapmış ve ürün çeşitliliğine kalite, bulunabilirlik ve uygun fiyatı da ekleyerek 20 kişilik satış temsilcisi ekibini kurarak Türkiye’nin tüm bölgelerini kapsayacak şekilde toptan yedek parça satışına hız kazandırmıştır.

Hızlı ve emin adımlarla büyüyerek müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve taleplere daha hızlı cevap verebilmek adına 2000 yılında İstanbul Hadımköy’de 12.000 m² depolama alanına sahip merkez binasına taşınmıştır.

Sektörde edindiği tecrübe ve bilgisini BSG Auto Parts markasını oluşturarak, yan sanayi yedek parçayı kalite ve uygun fiyat ile buluşturmuş ve kısa sürede ürün çeşitliliğini hızla geliştirip yurtiçi ve yurt dışında bilinir ve talep edilir bir marka haline gelmiştir.

Ticari Faaliyetlerine Başford Oto Yedek Parça Ltd. Şti. kurarak FORD Otosan yetkili toptan yedek parça bayiliğini bünyesine katmış ve müşteri memnuniyetinde önemli bir yol almıştır.

FORD markasıyla genişleyen ürün çeşitliliğine ilerleyen yıllarda MERCEDES-BENZ, VOLKSWAGEN, OPEL, BMW, PEUGEOT, CITROEN, HYUNDAI, KIA, AUDI, SEAT, SKODA, LAND ROVER, MINI, CHEVROLET, FIAT Ve RENAULT grubu araçların yedek parçalarını bünyesine katmıştır.

İstanbul`da 12.000 m², Ankara`da 6.000 m², Adana`da 3.000 m², İzmir`de 7.000 m², Erzurum`da 3.000 m² depolama alanına sahip modern tesisleri ve Dünya`nın 6 bölgesindeki satış ofisleri ile büyümeye devam etmiş sektörün önde gelen firmaları arasında yerini almıştır.

Telefon: 0212 886 90 60

Adres: Atatürk Mah. Orhan Veli Cad. No:19 Kıraç Mevkii Esenyurt / İSTANBUL

Web Adresi: www.basbug.com.tr